У с.Рудьківка перша школа з'явилась у 1899 році. Вона називалась народною трирічною школою. Першим учителем і завідуючим був у ній Журавльов Євген Петрович. При школі працював батюшка Раєвський Федот. Сім'я його налічувала 4 дітей. Революція "розкидає" її. Та у селі залишилось дві дочки та син, який одружився з молодлю учителькою Оленою Пилипівною. Старожили села і до сьогодні пам'ятають її як глибокого інтелегента, учителя глибоких знань. Навчала вона дітей російської мови.

       1924 року утворилась 4-річна шола. Завідуючим був Петровський Михайло Феофанович.

За свідченням учителя-пенсіонера Тимошика Федора Михайловича, до середини 40-х років директором школи був Бакун Іван Костянтинович. Викладав він географію та історію. Потім школу прийняв Меша Тимофій Миколайович. Це був молодий чоловік 24-х років, учитель історії. У лютому 1940 року був призваний у армію. З учителів зняли броню і він пішов на фронт, звідки і не повернувся.

      Директором школи став завуч Андрій Адамович Андрущенко. Працював він до вступу фашистів у село (13 вересня 1941 року). Школа не працювала. Лише коли настала окупаційна влада і був вибраний староста, було дозволено відкрити початкову школи. Учителями працювали: Параска Іванівна Андрущенко, Надія Опанасівна Черевко, Євдокія Василівна Гапій. Завідувала школою Надія Опанасівна Черевко. Роки війни залишили важкий відбиток. Організовується партизанський загін "За Батьківщину", що діяв у лісах навколо села. Результат боротьби: одне приміщення школи зірвано, двоє спалено.

      Після війни директором школи став Мартиненко Іван Олексійович. Потім школу прийняв Заїка Володимир Митрофанович. Він був партизаном, головою сільської Ради, секретарем парторганізації. Працював директором до 1951 року. Потім його змінив на цій посаді Плиска Микола Андрійович, який пропрацював до 1953 року. До 1972 року директором працював Малякін Микола Олександрович. Його змінила Юрченко Ольга Михайлівна. З 1987 року по 1996 рік - Дроб'язко Валентин Васильвич. У 1996 році директором призначено Ярошенка Володимира Сергійовича. В 2000 році його змінила на цій посаді Данько Наталія Володимирівна.